Достапни линкови

Канада ја завршува својата воена мисија во Авганистан


Канада денеска завршува со воената мисија во Авганистан, по девет години. За тоа време во Авганистан загинаа 157 канадски војници. Канада има 950 војници кои во Кабул работат со авганистанските безбедносни сили. Западните земји најавија дека ќе почнат со повлекување на своите војници.
XS
SM
MD
LG