Достапни линкови

Сирија- стотици граѓани го напуштаат градот Хама


Протести во Хама
Стотици луѓе ги напуштаат своите домови во градот Хама од страв од насилствата од владините сили, велат групите за човекови права. Според нив десетици семејства денеска го напуштиле градот откако изминатите денови над 20 луѓе беа убиени во обидот властa да ги задуши протестите. Минатата недела, илјадници луѓе излегоа на еден од најголемите протести во Сирија, откако пред 4 месеци започнаа протестите пртив режимот на претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG