Достапни линкови

НАТО обвинет за убивање цивили во Авганистан


НАТО силите во Авганистан соопштија дека ги испитуваат обвинувањата од авганистанците дека во воздушен напад во близина на Кабул биле убиени двајца цивили. До ова дојде откако стотици луѓе протестираа поради убиството на цивилите. НАТО потврди дека извршил воздушен напад, но оти притоа бил убиен еден милитант кој се обидувал да постави експлозив покрај патот.
XS
SM
MD
LG