Достапни линкови

Немцов ќе се врати во Русија


Борис Немцов
Борис Немцов кој е копретседател на руската опозициона партија Парнас и кој се наоѓа во Стразбур изјави дека ќе се врати во Русија и покрај тоа што му било забрането да ја напушта земјата. Немцов изјави дека за забраната разбрал вчера во Стразбур од неговиот адвокат и оти тоа било одмазда на премиерот Владимир Путин за Парнас. Министерството за правда во минатиот месец одби да ја регистрира оваа партија.
XS
SM
MD
LG