Достапни линкови

Во судар на воз и автобус во Индија над 30 загинати


Над 30 луѓе загинале во судар меѓу автобус и воз во северна Индија. Полицијата соопшти дека автобусот во кој имало патници кои се враќале од свадба поради дефект на тркалото се заглавил на железнички премин. Невестата и зетот не биле во автобусот.
XS
SM
MD
LG