Достапни линкови

Бајден ги поздрави спогодбите меѓу Белград и Приштина


Американскиот потпретседател Џозеф Бајден
Американскиот потпретседател Џозеф Бајден ги поздрави спогодбите за слобода на движењето, за матичните книги и за признавето на дипломите што во минатата недела ги постигнаа Белград и Приштина со посредство на Европската унија. Во соопштението на Белата Куќа се наведува дека Бајден телефонски разговарал со претседателката на Косово Атифете Јахјага при што ја истакнал поддршката на Соединетите држави на независно Косово и на неговиот територијален интегритет и суверенитет.
XS
SM
MD
LG