Достапни линкови

Во заседа на Ал Каеда убиени 10 јеменски војници


Јеменските власти денеска соопштија дека во заседа за која велат дека била поставена од милитанти на Ал Каеда биле убиени 10 војници. Милитантите, како што се наведува, вчера во близина на градот Лодер отвориле оган врз возилото во кои се наоѓале војниците.
XS
SM
MD
LG