Достапни линкови

Прекинат бугарски мафијашки синџир низ Европа и САД


Bulgaria - Bulgarian seashort catoon, Jun2010
Уапсени се вкупно 57 Бугари во неколку земји од Европската Унија и Соединетите Американски Држави соопшти бугарската полиција. Акцијата ја спровеле бугарската полиција, американските и европски тајни служби. Тие се уапсени поради шверц со автомобили кои биле украдени во Италија, трговија со луѓе и дрога, фалсификување на пари и кредитни картички , јавуваат бугарските медиуми.
XS
SM
MD
LG