Достапни линкови

Временска прогноза- сончево


Денеска не очекува сончево и топло време со локална облачност. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 26 до 34 степени.Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе достигне до 32 степени.
XS
SM
MD
LG