Достапни линкови

ЗОИ 2018- ќе се одржат во Пјеонгчанг во Јужна Кореја


ЗОИ 2010 Ванкувер, Канада
Зимските олимписки игри во 2018-та ќе се одржат во Пјеонгчанг во Јужна Кореја. Земјата досега имаше два неуспешни обиди да биде организатор на ЗОИ во 2010 и во 2014-та. Јужна Кореја е втората земја од Азија, по Јапонија, во која ќе има зимски олимписки игри.
XS
SM
MD
LG