Достапни линкови

Киев-Тимошенко избркана од судница


Јулија Тимошенко
Поранешната премиерка на Украина Јулија Тимошенко денеска беше избркана од судница откако го нарече судијата „чудовиште“. Во Судот се води постапка против Тимошенко на која и се суди за злоупотреба на власта при потпишувањето на договор за увоз на природен гас од Русија, потпишан во 2009 година. Тимошенко ги отфрли обвиненијата како политички мотивирани.
XS
SM
MD
LG