Достапни линкови

Камерон-500 војници ќе бидат повлечени од Авганистан до 2012


Дејвид Камерон
Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска изјави дека ќе повлечат уште 500 британски војници од Авганистан до крајот на 2012 година. Оваа година 400 британски војници се враќаат дома . Со тоа во Авганистан ќе останат 9.000 војници. Минатиот месец американскиот претседател Барак Обама најави дека оваа година ќе почнe со повлекување на американскиот воен персонал од Авганистан.
XS
SM
MD
LG