Достапни линкови

Либија-бунтовните не се подготвени да го заземат Триполи


Libya -- A rebel stands on a picture of Muammar Qaddafi in the rebel stronghold of Benghazi, 22Jun2011
Либиските бунтовници кои се борат против режимот на Моамер Гадафи изјавија дека се уште не се подготвени да го заземат главниот град Триполи. Од Националниот преоден совет велат дека одржуваат контакти со нивните соработници во главниот град , и дека ќе преземат акција кога ќе бидат подготвени да ги преземат сите фронтови. И покрај нападите на НАТО врз Триполи, градот се уште е во рацете на Гадафи.
XS
SM
MD
LG