Достапни линкови

Пакистан-полицијата пронашла пет тела во Карачи


Полицијата во Пакистан соопшти дека во областа Карачи пронашле 5 тела во автобус на жртви на последните насилства во таа област. Од полицијата велат дека вчера таму загинале најмалку 7 луѓе во престрелките меѓу двете спротиставени етнички заедници. Активистите за човекови права соопштуваат дека во првата половина од годината над 500 луѓе се уапсени за насилствата во Карачи.
XS
SM
MD
LG