Достапни линкови

Руски товарен авион се урна во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека руски товарен авион се урнал во источниот дел на земјата.
Засега нема извештаи за жртви и настрадани, но спасувачите се уште не стигнале на местото на несреќата во планински предел.
XS
SM
MD
LG