Достапни линкови

Твитер организира форум за корисниците со Барак Обама


Fox News' varified Twitter account is hacked by Scriptkiddies, a group of anonymous hackers
Корисниците на социјалната интернет мрежа Твитер денеска на средба во Вашингтон ќе ги сублимираат своите прашања до Претседателот на САД Барак Обама,
До настанот доаѓа два дена откако Твитер – сајтот на Телевизијата Фокс Њуз испрати порака дека Претседателот Обама бил убиен – инцидент кој е под истрага на американската тајна служба.
Обама вечерва на твитерџиите ке им одговара на прашањата на сличен форум кој се одржа минатата година за корисниците на Фејбук.
XS
SM
MD
LG