Достапни линкови

Обама ги кани лидерите на Конгресот на средба за долгот на САД


Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама ги отфрли предлозите за краткорочен договор за подигнување на границата на долгот на САД, барајќи од лидерите во Конгресот да се постигне широка согласност. Обама ги покани лидерите на Демократите и на Републиканците во Конгресот на средба во Белата Куќа која би се одржала утре и на која би се разговарало за зголемување на лимитот за задолжување кој изнесува 14, 3 трилиони долари.
XS
SM
MD
LG