Достапни линкови

Во бродска несреќа загинале 200 судански мигранти


Речиси 200 луѓе се удавиле по пожарот на бродот кој илегално превезувал мигранти од Судан во Саудиска Арабија. Како што соопшти суданскиот медиумски центар, три лица ја преживеале несреќата. И полицијата ја потврди оваа вест, додавајќи оти четири лица од Јемен биле уапсени, осомничени дека се сопственици на бродот.
XS
SM
MD
LG