Достапни линкови

Германската полиција запленилај 1,1 тон кокаин


Германската полиција пресретнала јахта која пренесувала 1.1 тон кокаин во вредност од околу 42 милиони евра. Кокаинот од Карибите требало да заврши во Европа. Полицијата соопштува дека овој случај е дел од истрагата во започната уште во 2009 година со француските и шпанските власти. На јахтата биле пронајдени и околу 400 илјади евра и други предмети во вредност од 900 илјади евра.
XS
SM
MD
LG