Достапни линкови

Ирак- 35 луѓе загинале во експлозии пред владина зграда


Архива
Ирачките власти соопштуваат дека во експолозиите пред владината зграда во градот Таџи, загинале 35 луѓе, а десетици се повредени. Официјалните лица велат дека пред зградата на паркинког на кој имало многу луѓе експлодирале автомобил бомба и уште една експлозивна направа. Градот Таџи се наоѓа на 20 километри северно од Баград.
XS
SM
MD
LG