Достапни линкови

Ирак-27 загинати во експлозија пред владина зграда


Архива
Најмалку 27 луѓе загинале, а 50 се повредени во две одвоени експлозии во владина зграда во градот Таџи северно од Багдад, соопштуваат ирачките власти. Пред зградата експлодирала автомобил-бомба, а на паркингот пред зградата друга експлозивна направа .Официјалните лица, очекуваат бројката на загинати да се зголеми.
XS
SM
MD
LG