Достапни линкови

Во Египет откриени цртежи стари 5200 години


Захи Хавас
Цртежи во камен од пред 5200 години се откриени во Египет, објави шефот на египетската агенција за антички истражувања Захи Хавас. Цртежите, како што наведе, покажувале кралска прослава од времето на најстарата египетска династија, односно почетоците на создавањето на античката египетска култура.
XS
SM
MD
LG