Достапни линкови

Јеремиќ: Србија е подготвена на конструктивни преговори со Косово


Шефот на српската дипломатија Вук Јеремиќ изјави дека Србија е подготвена на конструктивни преговори за Косово, но оти нема да ги помине „црвените линии“ што значат признавање на независноста на Косово. Тој истакна дека врз Србија не се врши притисок од Европската унија за иднината на Косово.
XS
SM
MD
LG