Достапни линкови

Уапсени 100 осомничени терористи во Нигерија


место на едно од бомбардирањата
Безбедносните сили во Нигерија соопштија дека во изминатиов месец уапсиле 100 осомничени членови на исламистичка секта кои планирале териристички напади. Повеќе од 150 лица загинаа во бомбардирања во земјата од почетокот на годината. Исламистичката група Боко Харам ја превзема одговорноста за поголем дел од насилствата.
XS
SM
MD
LG