Достапни линкови

Хуго Чавез се врати во Венецуела по операција во кубанска болница


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез се врати од Куба, каде се оперираше од рак. Илјадници приврзаници му посакаа добредојде на лидерот пред претседателската палата во главниот град на земјата. Во своето обраќање од балконот на палатата Чавез изјави дека се уште му е потребна медицинска нега. Претседателот се врати во земјата пред прославата на 200 годишнината од независноста од Шпанија.
XS
SM
MD
LG