Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Утринската температура е во интервалот од 10 до 16 степени а дневните температури ќе се движат од 23 до 33 степени целзиусови. Попладне може да се очекува зголемување на облачноста а во некои делови на земјата ќе има и невреме со грмежи и засилен ветер.
XS
SM
MD
LG