Достапни линкови

Дејвид Камерон во ненајавена посета на Авганситан


Дејвид Камерон
Премиерот на Велика Британија Дејвид Камерон, отпатува во ненајавена посета на Авганистан, за да им влее повеќе самодоверба на авганистанските безбедносни сили во услови кога и Велика Британија планира да повлече војници од земјата. Денеска во провинцијата Хелманд, каде и слета премиерот, исчезна британски војник. Во моментов има 9.500 британски војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG