Достапни линкови

Уго Чавез се вратил во Венецуела


Уго Чавез
Претседателот на Венецуела Уго Чавез се вратил во земјата по медицинскиот третман во Куба, јавуваат државните медиуми од Венецуела. Чавез се враќа дома, еден ден откако земјата прослави 200 години од стекнувањето независност од Шпанија. Претходно денеска кубанскиот лидер Фидел Кастро рече дека Чавез ќе ја добие битката против ракот од кој се третираше во кубанска болница
XS
SM
MD
LG