Достапни линкови

Авганистан-исчезнал британски војник во областа Хелманд


Британски војник исчезнал денеска во проблематичната авганистанска провинција Хелманд, соопштија воените власти. Засега не се објавуваат други информации за војникот. Од НАТО соопштуваат дека интензивно ја пребаруваат областа, во потрага по војникот.
XS
SM
MD
LG