Достапни линкови

Бензините и дизелот поевтинуваат од ноќеска


Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ поефтинуваат. Цената на бензинот се намалува за 2 до 2,5 денари, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за 3,5 денари.
Просечната цена на сурова нафта на светскиот пазар во изминатите 14 дена изнесуваше речиси 110 долари за барел , и сега е за 7,03 проценти пониска од просечната цена по која беа формирани досегашните цени
XS
SM
MD
LG