Достапни линкови

Пакистанската армија започна офанзива во Курум


Пакистанската армија започна офанзива во проблематичната област Курам во близина на границата со Авганистан, соопштуваат воените власти. Офанзивата е насочена против Талибанците од милитантната група Тахрик е Талибан , за која се верува дека дејствува во областа. Поради најавената офанзива, илјадници семејства го напуштаат регионот.
XS
SM
MD
LG