Достапни линкови

Иванов на Обама му го честиташе Денот на независноста


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска испрати писмо до американскиот претседател Барак Обама со кое му го честита националниот празник на САД 4 јули и изразува очекување за продлабочување на пријателството помеѓу двете земји. Во честитката се наведува дека
Македонија и нејзиниот народ и натаму ќе ги поддржуваат американските обиди за одбрана на слободата, демократијата и човековите права во светот.
XS
SM
MD
LG