Достапни линкови

Новинарите покажаа солидарност


Новинарите покажа солирарнсот, на денeшниoт протестен марш, кој започна од пред зградата на ЗНМ, а заврши на плоштадот Македонија, пред спомениците на Гоце и Даме. Претседателот на ЗНМ, Насер Селмани рече дека има надеж за новинарството, бидејќи се роди солидарност меѓу новинарите. Синдикатот на новинари и медумски работници, вчера повика на солидарност и на протестен марш поради кршењето на работничките права.
XS
SM
MD
LG