Достапни линкови

Кина-во автобуска несреќа загинале 23 луѓе


Архива
Најмалку 23 луѓе загинале, а 29 се повредени, кога автобусот со кој се превезувале се судрил со трактор а потоа се превртел и се запалил. Несреќата се случила во јужна Кина. Во несреќата загинал и возачот на тракторот. Сообраќајните несреќи се чести во Кина, а причините за тоа се лошите навиките на возачите, лошата состојба на патиштата и тоа што се превезуваат повеќе патници од дозволеното во едно возило.
XS
SM
MD
LG