Достапни линкови

Лавров - Советот НАТО - Русија не напредува според очекувањата


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров изјави дека Советот НАТО – Русија во Сочи не напредува така како што се очекувало поради улогата на НАТО во Либија и американските планови за одбранбен ракетен систем во европските членки на Алијансата.
Москва на состанокот во Сочи бара гаранции дека ракетниот систем нема да ја таргетира Русија.
XS
SM
MD
LG