Достапни линкови

Сириските владини тенкови се повлекувале од Хама


Хама
Тенковите на владини сили започнале да се повлекуваат од Хама – град во централниот дел на Сирија каде што имаше големи протести против режимот на Башар ал Асад.
Во Хама биле уапсени 10 тици лица, а во меѓувреме се јавува за протести и во прегрдаијата на Дамаск каде што вчера полицијата убила двајца демонстранти.
XS
SM
MD
LG