Достапни линкови

Нападнат стратегискиот египетски гасовод кај Ел Ариш


Eгипет
Египетските власти соопштија дека денеска имало напад врз гасоводот меѓу Израел и Јордан кај Ел Арип на 50 километри од египетско – израелската граница.
Ова е трет напад на клучниот египетски гасовод откако Претседателот Хосни Мубарак беше остранет од власта во Фебруари. Засега никој не ја превзеде одговорноста за денешната експлозија.
XS
SM
MD
LG