Достапни линкови

Опозициски демонстранти уапсени во Белорусија


Белорускиот лидер Александар Лукашенко
Белоруската полиција уапси неколку опозициски демонстранти, кои аплаудирале премногу ентузијастички на говорот на претседателот Александар Лукашенко. Лукашенко говореше по повод денот на независноста, кој е национален празник со кој се одбележува крајот на нацистичката окупација во 1944 година.
Властите исто така ги вчера блокирале социјалните мрежи за да спречат појава на протести.
XS
SM
MD
LG