Достапни линкови

Турција со мерки против режимот на либискиот лидер Гадафи


Либискиот лидер Моамер Гадафи
Турција го повлече својот амбасадор од Триполи и усвои мерки против режимот на либискиот лидер Моамер Гадафи. Одлуката властите ја донесоа по посетата на министерот за надворешни работи Ахмет Давутоглу на бунтовниците во Бенгази, кој им вети помош од 200 милиони долари изјавувајќи дека е време Гадафи да си замине.
XS
SM
MD
LG