Достапни линкови

Уште еден републиканец кандидат за претседател на САД


Американскиот конгресмен Тедеус Меккотер официјално најави дека ќе бара номинација од Републиканската партија за претседател на САД. Пред конгресменот од Мичиген, својата кандидатура за прв човек на САД, веќе ја најавија неколку републиканци .
XS
SM
MD
LG