Достапни линкови

Авганистан-во експлозија на бомба 3-ца полицајци повредени


Afghanistan -- A view of the damaged entrance of the City Center shopping mall after a suicide bomb attack, in Kabul, 14Feb2011
Тројца полицајци се повредени во експлозија на бомба во Кабул, соопштуваат авганистанските власти. Експлозијата била предизвикана од импровизирана експлозивна направа пред полициска станица која се наоѓала во близина на Собраниската зграда.
XS
SM
MD
LG