Достапни линкови

Мексико -11 жртви на тропската бура Арлин


Архива
Најмалку 11 луѓе загинаа , од тропската бура Арлин, која го погоди источниот брег на Мексико и предизвика поплави во централниот дел на земјата, соопштија мексиканските власти. Првата сезона на тропски бури започна со поројни дождови во четвртокот, а метеоролозите најавуваат умерени до силни врнежи и за време на викендот.
XS
SM
MD
LG