Достапни линкови

Пакистан-напад на полициски пункт, загинале 3-ца полицајци


Најмaлку тројца полицајци загинале кога милитанти нападнале полициски контролен пункт во северниот дел на земјата, соопштуваат локалните власти. При нападот е повреден еден полицаец. Нападот се случил во текот на ноќта во провинцијата Кибер Пактунква во близина на долината Сват. Регионот Сват, кој беше талибанско упориште, во 2009 беше цел на голема офанзива од страна на пакистанската армија.
XS
SM
MD
LG