Достапни линкови

Владимир Кличко останува шампион во тешка категорија


Владимир Кличко
Украинецот Владимир Кличко останува светски шампион во бокс во тешка категорија , откако синоќа триумфираше над Британецот Дејвид Хеј . И покрај дождливото и ладно време , синоќа во Хамбург повеќе од 45 илјади гледачи, меѓу кои и 13 илјади Британци го следеа натпреварот.
XS
SM
MD
LG