Достапни линкови

Протест во понеделник на новинарите и медиумските работници


Новинарскиoт синдикaт со подршка на Здружението на новинари на Мaкедoнија во понeделник ќе одржи протест, поради кршењето на работничките права на новинарите и на медиумските работници. За детали околу протестот утре ЗНМ и Синдикатот ќе свикаат прес конференција.
XS
SM
MD
LG