Достапни линкови

Јемен-до Салех имаат пристап само мал број луѓе


Јеменски претседател Али Абдула Салех
До претседателот на Јемен Али Абдула Салех кој се наоѓа на лекување во Саудиска Арбија имаат пристап само мал број на луѓе, соопштија јеменските власти. Салех има изгореници по телото здобиени за време на нападот на неговата палата. Кај него влегуваат само од семејството и неколку најблиски советници, соопштуваат јаменските власти.
XS
SM
MD
LG