Достапни линкови

НАТО ги зголемува нападите во западна Либија


Од НАТО соопштуваат дека ги зголемиле воздушните напади во Либија, која се уште во голема мера е под контрола на Моамер Гадафи. Во соопштението на Алијансата се наведува дека оваа недела се уништени повеќе од 50 воени цели во западниот дел на земјата. Нападите на НАТО се насочени кон силите лојални на Гадафи. Гадафи вчера изјави дека ќе ја нападне Европа, ако не престанат нападите на НАТО врз неговата земја.
XS
SM
MD
LG