Достапни линкови

Расте бројот на загинати при експлозија во Авганистан


Расте бројот на загинати при експлозија на бомба во јужен Авганистан. Властите соопштуваат дека загинале 13 члена на едно семејство. Гувернерот на провинцијата Забул каде што се случила експлозијата, соопштува дека семејството биле aвганистански бегалци кои се вратиле од Пакистан.
XS
SM
MD
LG