Достапни линкови

Нападната судска зграда во Ингушетија


Со ракетен фрлач и експлозивини направи била нападната судска зграда во Ингушетија, при што е предизвикана материјална штета, но нема информации за жртви,соопштуваат од регионалното Министерството за внатрешни работи. Нападот се случил доцна синоќа во градот Малгобек. Според полицијата напаѓачите двапати пукале со ракетен фрлач и фрлиле експлозивна направа еквивалентна на 10 килограми ТНТ.
XS
SM
MD
LG