Достапни линкови

При експлозија на бомба 11 загинати во Авганистан


Архива
При експлозија на бомба во јужен Авганистан загинаа 11 члена на едно семејство, соопштија локалните власти.
Загинатите, како што изјави преставник на пробинцијата Забул, биле авганистански бегалци кои се вратиле од Пакистан.
XS
SM
MD
LG